Znalezione na You Tube cz.2

Znalezione na You Tube cz.2

Znalezione na YouTube cz.2

Dziś część druga ciekawych materiałów z popularnego serwisu YouTube. Ten odcinek poświęcimy zagadnieniu głupoty złodziei. Sami montujemy dużo monitoringów, czy to we wspólnotach mieszkaniowych czy też w obiektach handlowych a te przykłady poniżej  przedstawione jedynie ilustrują pomysłowość i głupotę złodziei.

Film nr 1 ukazuje gustownie ubranego złodzieja który zapragnął sobie przywłaszczyć mienie w postaci roweru. Cała rzecz działa się w Warszawie i sprawca został ujęty dzięki nagraniu z monitoringu zainstalowanego na klatce schodowej.

A to drugi przypadek ciężkiej głupoty tym razem złodzieja kamery. Delikwent myśli ze gdy ukradnie kamerę do zapis z niej także dostanie się do jego rąk 🙂

Na zakończenie pokazujemy bezczelność złodziei którzy w biały dzień potrafią ukraść rzucający się przedmiot jakim jest kilkumetrowa drabina. Na filmie pokazane są możliwości wysokiej jakości obrotowych kamer megapixelowych z zoomem.

Monitoring w firmach, sklepach, na ulicach to już rzeczą naturalną i przyzwyczailiśmy się do jego obecności. Obecnie coraz więcej spółdzielni mieszkaniowych, wspólnot, zarządców prywatnych budynków decyduje się na założenie monitoringu w budynkach mieszkalnych. Liczne dewastacje, kradzieże, sprawy sporne na parkingach, uszkodzenia mienia przez dzieci są rejestrowane na twardym dysku co później pozwala na rozwiązanie sprawy np. wybitej szyby, otarć samochodów na parkingach czy kradzieży z piwnic.

Koszty monitoringu znacząco spadły za sprawą coraz niższych cen sprzętu, koszty dewastacji i kradzieży wzrastają a ich wykrywalność często jest na niskim poziomie z powodu braku dowodów. Nie jesteśmy w stanie sami zastąpić organów ścigania ale jesteśmy w stanie pomóc dzięki monitoringowi na ustalenie oraz zatrzymanie sprawców. Dewastacje klatek schodowych, oraz drobne kradzieże dokonywane są często przez samych mieszkańców. Reszta lokatorów niejednokrotnie wiedząc kto pomalował ścianę w klatce schodowej, podpalił wycieraczkę nie zgłaszają sprawy na Policję lub odmawiają wskazania sprawcy z obawy o zemstę ze strony sprawcy. Monitoring jest bezstronny, ujawnia często niechcianą prawdę, pokazuję zszokowanym rodzicom do czego jest zdolne są ich dzieci.