Zbiorcza instalacja antenowa w Chorzowie

Zbiorcza instalacja antenowa w Chorzowie

Podczas montażu instalacji elektrycznej w Chorzowie klient zażyczył sobie montażu usługi  zbiorcza instalacja antenowa, LAN oraz telefoniczną.  W budynku miało się znajdować 6 punktów teletechnicznych,  każdy z tych punktów miał mieć instalację satelitarną przygotowaną do podpięcia tunera z recorderem. Zadanie w pierwszej chwili wydawało sie proste, wiadomo podwójne przewody koncentryczne potem wszystko do gniazda….. lecz po weryfikacji w hurtowniach elektrycznych okazało się że może być problem z zachowaniem jednakowego desingu gniazd elektrycznych i gniazd antenowych. Na rynku przeważają gniazda z pojedynczym wyjściem antenowym, wiodący producenci tak jakby nie nadążyli za współczesną techniką i wymaganiami klientów. Po dłuższych poszukiwaniach wpadł mi w ręce katalog firmy OSPEL z Wierbki która oferuje satelitarne gniazda antenowe w wersji z podwójnym wyjściem.

Podwójne gniazdo satelitarne

Taka oferta całkowicie spełniała moje i klienta oczekiwania z powodu rozwiązań technicznych jak i ciekawemu wzornictwu dwóch serii Gazela i Impresja w trzech wersjach kolorystycznych. Dzięki temu możliwy był montaż w potrójnej ramce gniazda antenowego, telefonu z internetem a także podwójnego gniazda sieciowego 230v. Wysoka estetyka tego rozwiązania, funkcjonalność oraz dobre parametry techniczne gniazd całkowicie sprawdzają się u wymagających klientów. Jedyny mankament w podwójnych gniazdach satelitarnych jest brak osobnego gniazda radiowego którego miejsce zajęło drugie złącze satelitarne.

Instalacja została zbudowana na multiswitchu BLUE-LINE 9/12. Klient ma możliwość oglądania telewizji naziemnej i satelitarnej z satelit Astra i Hot Bird.