Wymiana analogowego systemu Cyfral na cyfrowy ACO CDN

Wymiana analogowego systemu Cyfral na cyfrowy ACO CDN

Wymiana domofonu analogowego na cyfrowy została wykonana w  budynku z 22 lokalami mieszkalnymi z powodu awarii oraz zniszczonych unifonów wymieniono stary system cyfrala na nowy system cyfrowy ACO CDN.

stary system cyfral

Po usunięciu starej kasety  uporządkowano i wykonano pomiary okablowania

po demontażu kasety cyfral

Teraz można przystąpić do montażu ramki montażowej podtynkowej.

ramka podtynkowa CDN ACO

Ramkę mocujemy do ściany za pomocą kołków rozporowych

Wymiana domofonu analogowego na cyfrowy montaż kasety domofonu ACO CDN

Po osadzeniu kasety domofonu pozostało tylko wypełnienie ubytku termoizolacji kawałkiem styropianu oraz zabezpieczeniem go klejem.

montaż kasety ACO CDN

Niestety bardzo trudno jest uzyskać estetyczny wygląd mimo stosowania pigmentów.  Termoizolacja budynku była w kiepskim stanie technicznym oraz wizualnym, więc dobranie koloru z palety kolorów tynków nie daje żadnego efektu. Jedynym rozwiązaniem jest  pomalowanie elewacji wejścia do klatki  schodowej co nie wchodzi w zakres obowiązków przy montażu domofonu.

ACO CDN

Wymiana domofonu analogowego na cyfrowy wiąże się także z wymianą unifonów. System Cyfral opierał się na instalacji dwu przewodowej, wystarczyło przy podłączaniu nowego unifonu zachować biegunowość przewodów. Instalacja unifonów jest zdecydowanie ułatwiona przez funkcję którą oferuje domofon CDN. Po uaktywnieniu trybu instalatora w kasecie wystarczy teraz  nacisnąć w unifonie trzykrotnie przycisk rygla i poczekać aż system odnajdzie unifon i oddzwoni. Wybrano unifony firmy Fermax. Jest to bardzo estetyczny wyrób wykonany z dobrej jakości materiałów.

Unifon Fermax