TV Trwam brak sygnału z satelity Astra transporder 12604 H

TV Trwam brak sygnału z satelity Astra to częsty problem z którym dzwonią do nas nasi klienci. Tv Trwam nadawana jest z satelity Astra 1H, transporder 12604 H 22000 5/6 pid vid.33 pid aud.3606 pid pcr 33.  Problemy z  brakiem sygnału lub jego słabej jakości występują głównie z powodu:

  • złe ustawienie anteny na satelitę Astra 19.2
  • zbyt mała antena satelitarna szczególnie  przy konwerterach w układzie zez HotBird i Astra
  • uszkodzony konwerter lub przełącznik Disecq
  • przewód antenowy uszkodzony lub łączony
  • tuner satelitarny ze starym softem, dotyczy głównie tunerów tunerów Ferguson

Problem z odbiorem TV Trwam zaczął się po zmianie parametrów nadawania w kwietniu 2011 roku. Transporder 12604 jest słabym transporderem wiec aby prawidłowo odbierać z niego sygnał należy posiadać odpowiednią antenę o dużej średnicy. Obecnie nie montuję już anten o średnicy mniejszej niż 80 cm, gdyż szybko rozwijająca się technika HD w przyszłości i tak będzie wymagała coraz to lepszych parametrów sygnału.  Nie jest prawdą że na antenie 60 cm nie można odbierać tv trwam, przy odpowiednim czułym konwerterze i tunerze, prawidłowo ustawionej antenie jest to jak najbardziej możliwe. Należy się jednak spodziewać wpływu warunków atmosferycznych na jakość odbioru co przy większej antenie efekt ten jest zminimalizowany z powodu „zapasu” mocy sygnału odbieranego.

Na anteny zamontowane na zewnątrz budynku przez lata działają destrukcyjne siły promieni słonecznych, wiatru, mrozu deszczu oraz śniegu. W naszym klimacie występują skrajnie zmienne warunki latem i zima co niekorzystnie wpływa na plastikowe elementy anten satelitarnych oraz konwertery. W przypadku rozszczelnienia się główki konwertera do jego środka dostaje się woda która niszczy delikatne elementy elektroniczne. Efektami takich uszkodzeń są całkowite braki sygnału lub z części transporderów. Konwerter jest urządzeniem nierozbieralnym i jego naprawa nie wchodzi w grę. W takich przypadkach konieczna jest wyłącznie jego wymiana.

tv trwam

Przewody antenowe które także narażone są na działanie warunków atmosferycznych, szczególnie tej gorszej jakości wykonania także są częstym powodem dużych strat sygnału. Niejednokrotnie są także łączone co ma wpływ na obniżenie siły i jakości sygnału z anteny satelitarnej. Przewody które leżą swobodnie na dachu często utopione w smole, nadłamane od działania wiatru, skorodowane złącza F przy konwerterze to fakty które mogą mieć decydujący wpływ na odbiór TV Trwam.

Ostatnim ważnym elementem jest także aktualizacja oprogramowania w tunerach satelitarnych. W dedykowanych tunerach nadawców satelitarnych aktualizacja dekodera dokonuje się w sposób automatyczny. W przypadku tunerów zakupionych w sklepie problem aktualizacji oprogramowania spoczywa na użytkowniku. Najnowsze oprogramowanie dostępne jest przeważnie na stronach www producenta danego sprzętu.

Zostaw komentarz

Imię:

E-Mail :

Komentarz :

domofony
wideodomofony
anteny
cctv

Custom [strong]Sidebar[/strong]

Aenean convallis sapien nulla, et pretium dui luctus sed. Suspendisse lobortis est nibh, vel viverra libero lobortis sit amet. Vivamus pharetra pulvinar leo ut commodo. Maecenas dictum magna id risus fringilla, et ornare lorem consequat. Sed neque lorem, cursus in odio vitae, varius lobortis tortor. Maecenas sit amet orci leo. Vivamus nec sapien non nisi commodo aliquet. Nulla non dictum odio, vitae iaculis libero. Nulla eget pellentesque urna. Nullam scelerisque eros leo, quis sagittis dui suscipit sed. Vestibulum ante ipsum primis in faucibus orci luctus et ultrices posuere cubilia Curae; Pellentesque eleifend dolor quis feugiat porta. Morbi et nulla hendrerit, tincidunt libero in, molestie nibh.

Footer Sidebar 2

Quisque mattis molestie quam, ac ornare purus dapibus vel. Vestibulum sollicitudin tincidunt nibh eget pharetra. Donec interdum velit massa, tincidunt aliquam eros vestibulum eu. Sed imperdiet nisl vulputate justo lobortis posuere. Ut fermentum bibendum tortor eget tempor. Curabitur sed enim eu lorem pretium semper. Duis id dignissim magna.
Montaż i naprawa anten satelitarnych i DVB-T, domofonów, telewizja przemysłowa