Cyfral Smart-D w innych systemach domofonowych.

Cyfral Smart-D w innych systemach domofonowych.

Opis unifonu Cyfral Smart-D

Aparat domofonowy znanego polskiego producenta Cyfral Smart-D jest już dobrze znanym unifonem na rynku. Nowoczesne wzornictwo wyróżnia produkt który jest chętnie wybierany przez użytkowników przy okazji remontów w mieszkaniach. Jako serwis domofonów także chętnie sięgamy po ten produkt ze względu na powyższe walory estetyczne oraz dobrą jakość wykonania. Dodatkową zaletą unifonu jest regulacja głośności sygnału wywołania. Posiada 3 poziomy ustawień od głośnego, średniego aż do całkowitego go wyłączenia. W estetycznej obudowie w serii Smart można znaleźć różne wersje tego unifonu:

  • Cyfral Smart-D w wersji do systemów CC-2000 i innych i wyłącznie do CC-2000 z kilkoma aparatami na jednym numerze abonenta
  • Cyfral Smart 5P
  • Cyfral Smart TD3, TD4

Z powodu jednakowego wzornictwa serii Smart zdarza się że zakupiony unifon nie pasuje do instalacji w domu. Należy zwracać uwagę na opis na pudełku lub tylnej ściance unifonu. W przypadku wątpliwości wartą zasięgnąć porady w firmie zajmującej się naprawą domofonów. Opisany tutaj unifon Cyfral Smart-SD w wersji uniwersalnej przeznaczony jest do cyfrowych instalacji domofonowych systemów marki Cyfral CC-2000. Jego uniwersalna konstrukcja umożliwia także montaż w innych np. Laskomex, Elfon, Aco, Proel.

Co znajdziemy w pudełku:

Montaż unifonu.

Instrukcja montażu Cyfral Smart-D opisuje sposób kodowania numeru mieszkania oraz ustawienie pozostałych zworek tak aby aparat pracował poprawnie w innych niż Cyfral systemach domofonowych. Artykuł ma za zadanie pomóc w ustawieniu zworek w aparacie dla innych systemów. W konfiguracji pokazanej na zdjęciu aparat pracuje poprawnie w cyfrowych systemach Laskomex, Aco, Proel, Elfon. Dla niektórych systemów zalecana jest także regulacja czułości mikrofonu w unifonie gdyż z naszego doświadczenia jest on ustawiony na niższym poziomie niż np. w oryginalnych unifonach konkurencji. Nie zaleca się zmian ustawień pozostałych potencjometrów chyba że występują sprzężenia które można spróbować skorygować potencjometrem balansu.

Cyfral Smart-D zworki

Na powyższym zdjęciu widać ustawiony numer 13 mieszkania, oczywiście należy go zmieć na swój odpowiedni, reszta ustawień zapewnia poprawne działanie unifonu w innych systemach cyfrowych. Gdyby z jakiegoś powodu unifon nie zwalniał rygla można spróbować zmienić ustawienie zworki ZW3 lub ZW6.

Film instruktażowy.

Dodatkowo firma Cyfral udostępniła bardzo pomocny film instruktażowy.