Problem z odbiorem mux 3 na Śląsku

Problem z odbiorem mux 3 na Śląsku

Problem z odbiorem mux 3 na Śląsku wynikł z powodu uruchomienia dodatkowych doświetleń z nadajników min. z Bytkowa w dniu 24.05.2014r.  Problemy z odbiorem mają także mieszkańcy Opola i miast ościennych. Problem wywołał  zamieszanie gdyż wielu mieszkańców regionu zostało pozbawionych możliwości odbioru najbardziej popularnych programów telewizji publicznej. Dodatkowo dwa ważne wydarzenia – beatyfikacja św. Jana Pawła II oraz konkurs Eurowizji dodatkowo przelały szalę goryczy wśród odbiorców. Problem zgłaszany przez mieszkańców bezpośrednio do naszej firmy oraz  do UKE jest ciągle monitorowany i podejmowane są próby jego rozwiązania.

Wiele naszych instalacji zbiorczych ucierpiało po „ulepszeniach” przez firmę Emitel, rozżaleni mieszkańcy nie rozumieją sakli i samego problemu. Podejmowane przez nas próby wymian anten oraz skierowania ich na inne nadajniki nie rozwiązały problemu w 100 procentach. Jesteśmy zmuszeni czekać na ruch ze strony Emitela, operatora nadajników. Dodatkowo wprowadzony w regionie system SFN nie ułatwia sprawy. Właśnie z naszych obserwacji to SFN jest odpowiedzialny za całe zamieszanie. Jest to sposób nadawania na jednym kanale tej samej transmisji z różnych nadajników. Topografia naszego terenu i odległości pomiędzy nadajnikami oraz zmiany propagacji fal radiowych nie sprzyjają takiemu rozwiązaniu.

 

 

O ile przed doświetleniem dodatkowymi nadajnikami problem istniał ale nie w takiej skali jak po ich uruchomieniu. Jak zwykle wyszło na to że to co na papierze i w projekcie nie koniecznie sprawdza się w terenie. Problem zamiatany pod dywan narastał aż UKE wydało stosowny komunikat i firma Emitel nieśmiało przyznało na forum swojej strony internetowej że istnieje problem. W tak zróżnicowanym terenie na pewno występuje problem z synchronizowaniem nadajników w ten sposób by zapewnić prawidłowy odbiór telewizji w każdym miejscu  zasięgu jego pracy. Dodatkowo dobra propagacja fal radiowych i duże zasięgi przy stosunkowo małych mocach telewizji DVB-T skutkują dobrym odbiorem nadajników czeskich i słowackich na naszym terenie a co dopiero rodzimych. W gęstej zabudowie miejskiej dochodzą dodatkowe zakłócenia z fal odbitych tzw. echa. Nalezy tez wspomnieć o tym ze wiele sprzętu na rynku wprowadzonego do obrotu nie koniecznie są zgodne z zaleceniami i wytycznymi nadawcy. Skutkuje to tym ze cześć odbiorców może liczyć na w miarę prawidłowy odbiór, a druga część wpatrywać się w napis na telewizorze – Brak sygnału!

Typowa pixelioza na obrazie.

Problem z odbiorem mux 3 na Śląsku

 

 

 

Tutaj jest wykaz dodatkowych nadajników uruchomionych po 25.05.2014

 

domofony
wideodomofony
anteny
cctv

Custom [strong]Sidebar[/strong]

Aenean convallis sapien nulla, et pretium dui luctus sed. Suspendisse lobortis est nibh, vel viverra libero lobortis sit amet. Vivamus pharetra pulvinar leo ut commodo. Maecenas dictum magna id risus fringilla, et ornare lorem consequat. Sed neque lorem, cursus in odio vitae, varius lobortis tortor. Maecenas sit amet orci leo. Vivamus nec sapien non nisi commodo aliquet. Nulla non dictum odio, vitae iaculis libero. Nulla eget pellentesque urna. Nullam scelerisque eros leo, quis sagittis dui suscipit sed. Vestibulum ante ipsum primis in faucibus orci luctus et ultrices posuere cubilia Curae; Pellentesque eleifend dolor quis feugiat porta. Morbi et nulla hendrerit, tincidunt libero in, molestie nibh.

Footer Sidebar 2

Quisque mattis molestie quam, ac ornare purus dapibus vel. Vestibulum sollicitudin tincidunt nibh eget pharetra. Donec interdum velit massa, tincidunt aliquam eros vestibulum eu. Sed imperdiet nisl vulputate justo lobortis posuere. Ut fermentum bibendum tortor eget tempor. Curabitur sed enim eu lorem pretium semper. Duis id dignissim magna.
Montaż i naprawa anten satelitarnych i DVB-T, domofonów, telewizja przemysłowa