Montaż domofonu w bloku Wspólnoty Mieszkaniowej w Katowicach.

Montaż domofonu w bloku budynku w Katowicach dla Wspólnoty Mieszkaniowej.

W budynku Wspólnoty Mieszkaniowej w Katowicach podczas prac termoizolacyjnych zapadła decyzja o wymianie starego domofonu analogowego na nowoczesny domofon cyfrowy. Wybór padł na domofon cyfrowy marki ACO model CDNP. Ramkę pod domofon ze stali kwasoodpornej zamontowano na elewacji. Ze względu na grubość styropianu musiano wcześniej wykonać podbudowę z kawałka bloczka gazobetonu by panel nie „wisiał w powietrzu”.

Stary panel domofonu analogowego

Całą instalację analogowa należało dokładnie sprawdzić,  przewody które były położone nadtynkowo przenieść pod tynk. Puszki rozdzielcze także przeniesiono pod tynk  z myślą o przyszłym malowaniu klatki schodowej.  Wykonano pomiary izolacji i ciągłości tras kablowych. w mieszkaniach zamontowano nowe unifony. Na kaltce schodowej zamontowano w rozdzielni nowy zasilacz domofonu który został zabezpieczony osobnym bezpiecznikiem nadmiarowopradowym 6A

 

Montaż domofonu w bloku osadzanie panela cyfrowego.

Wyprowadzono przewody pod panel zewnętrzny. W drzwiach zamontowany był elektrozaczep od którego następnie trzeba było doprowadzić przewód do panela domofonu cyfrowego. Prace prowadzone były w koordynacji z ekipą od ocielenia budynku, tak aby o niczym nie zapomnieć i nie robić sobie dodatkowych problemów.

 

Montaż domofonu w bloku podczas prac termoizolacyjnych.

W raz z panelem w jednej ramce umieszczono listę lokatorów 6N podświetlaną na kolor niebieski co ładnie komponuje się z niebieskim wyświetlaczem domofonu cyfrowego.

Ramka domofonu z listą lokatorów 6N

Cały montaż domofonu w bloku  w Katowicach przeprowadzono na dwa dni. Największym problemem jest jak zwykle instalacja unifonów w mieszkaniach. Pomimo późnych godzin instalacji domofonów często po godz. 19 trudno było mimo wszystko zastać mieszkańców. Dla osób starszych i młodych z dziećmi tak późne pory są uciążliwe. Dlatego montaż domofonu w bloku dotyczący montażu unifonów w mieszkaniach pomimo wcześniej wywieszonych ogłoszeń to często najdłuższy etap prac.

Domofon cyfrowy CDNP5 z listą lokatorów 6N.

Zawsze prosimy i liczymy na wyrozumiałość i pomoc pozostałych mieszkańców , tak aby montaż domofonu w bloku był jak najmniej uciążliwy i przebiegł w sposób sprawny.
Po zamontowaniu domofonu Wspólnota Mieszkaniowa podpisała stałą umowę na serwis domofonu po zakończeniu okresu gwarancyjnego. Podpisanie takiej umowy na naprawę domofonu gwarantuje szybki czas reakcji serwisu oraz niskie koszty ewentualnych napraw w porównaniu do indywidualnych wezwań serwisu domofonowego.

domofony
wideodomofony
anteny
cctv

Custom [strong]Sidebar[/strong]

Aenean convallis sapien nulla, et pretium dui luctus sed. Suspendisse lobortis est nibh, vel viverra libero lobortis sit amet. Vivamus pharetra pulvinar leo ut commodo. Maecenas dictum magna id risus fringilla, et ornare lorem consequat. Sed neque lorem, cursus in odio vitae, varius lobortis tortor. Maecenas sit amet orci leo. Vivamus nec sapien non nisi commodo aliquet. Nulla non dictum odio, vitae iaculis libero. Nulla eget pellentesque urna. Nullam scelerisque eros leo, quis sagittis dui suscipit sed. Vestibulum ante ipsum primis in faucibus orci luctus et ultrices posuere cubilia Curae; Pellentesque eleifend dolor quis feugiat porta. Morbi et nulla hendrerit, tincidunt libero in, molestie nibh.

Footer Sidebar 2

Quisque mattis molestie quam, ac ornare purus dapibus vel. Vestibulum sollicitudin tincidunt nibh eget pharetra. Donec interdum velit massa, tincidunt aliquam eros vestibulum eu. Sed imperdiet nisl vulputate justo lobortis posuere. Ut fermentum bibendum tortor eget tempor. Curabitur sed enim eu lorem pretium semper. Duis id dignissim magna.
Montaż i naprawa anten satelitarnych i DVB-T, domofonów, telewizja przemysłowa