Montaż domofonu cyfrowego ACO w Bytomiu

Montaż domofonu cyfrowego ACO w Bytomiu

Montaż domofonu cyfrowego ACO w Bytomiu. Domofon na który padł wybór w tym montażu jest produktem firmy ACO z Poznania. Na stronie producenta można znaleźć informacje o użytej centrali domofonowej

CDNP to centrala domofonowa z cyfrowym wybieraniem i wyświetlaniem numeru lokalu oraz funkcją kontroli dostępu (kodowym otwieraniem drzwi wejściowych). Możliwa jest również współpraca centrali z szeroką gamą modułów dodatkowych.

Urządzenie pracuje w instalacji dwużyłowej i współpracuje z unifonami z cyfrowym dekodowaniem numeru, np. INS-UP lub SD-720AR4.

W systemie CDNP może pracować maksymalnie 255 unifonów.

Obudowa domofonu wykonana została ze stopu aluminium, co zapewnia skuteczną ochronę przed dewastacją oraz czynnikami atmosferycznymi. Zastosowanie nowoczesnego wyświetlacza LCD umożliwia prostą komunikację między urządzeniem a użytkownikiem.

Centrala CDNP jako jedyna w Polsce jest przystosowana do obsługi przez osoby niesłyszące i niewidzące.

Domofony cyfrowe CDNP dają możliwość budowy złożonych systemów wielowejściowych w układach Master i Slave, składających się z wielu rozmównic, np.: zamknięte osiedla mieszkaniowe, portiernia, brama główna, wejścia do budynków, systemy hotelowe itp. Oznacza to komunikację z wybranym lokalem zarówno z wejścia na teren posesji, jak i z wejść do poszczególnych budynków czy klatek schodowych. Niezależnie od stopnia skomplikowania systemu działa on zawsze tylko na dwóch żyłach.

Dodatkowym atutem jest możliwość przekierowania połączeń do portierni.

Ponadto programowane dwa numery dodatkowe umożliwiają dzwonienie do jednego unifonu trzema różnymi numerami (każdy z innymi ustawieniami dzwonienia), np. w kamienicy ze wspólnym unifonem na korytarzu dla kilku rodzin.

Centralka została zamontowana na słupku ogrodzenia parkingu. Instalacje do budynku doprowadzono przewodem ziemnym żelowanym. Sama centrala CDNP wymaga 4 żyłowej instalacji z której 2 przewody to zasilanie a następne 2 to magistrala BUS d podłączenia unifonów. Elektrozaczep jest sterowany bezpośrednio z centrali, więc nie wymaga to wykorzystywania następnych przewodów oraz bardzo ułatwia montaż systemu.

Montaż domofonu cyfrowego

Przewód wprowadzono do środka słupka a następnie zamontowano centralkę oraz elektrozaczep.

Uruchomienie centrali oraz montaż unifonów przebiegł bezproblemowo. Panel zewnętrzny prezentuje się  bardzo ładnie, w nocy jest ładnie oświetlony. Dodatkowo wyposażony w wyświetlacz LCD informuje lokatorów np o otwartych drzwiach.

Montaż domofonu cyfrowego

Montaż domofonu cyfrowego