Jak zrobić tanią kamerę wifi outdoor

Jest to historia jak powstała tania kamera internetowa.

Zadanie na dziś, tania kamera wifi outdoor.  Z powodu braku pod ręką jakieś oryginalnej kamery wi-fi outdoor według starej zasady że potrzeba jest matką wynalazków na szybko wykonano całkiem przyjemną kamerkę zewnętrzną. W magazynie znalazłem jakąś tanią wewnętrzną kamerę wifi oraz obudowę outdoor dla kamer przemysłowych.

 

Kamera wewnętrzna wi-fi

Użyto wewnętrznej kamerki wi-fi, zdemontowano antenę i zrobiono przedłużacz by przenieść ją na zewnątrz obudowy. Wymagało to drobnych prac mechanicznych, więc do dzieła.

Wiercimy w obudowie GL618 otwór dla antenki

Wiercimy w obudowie GL618 otwór dla antenki zewnętrznej który następnie po jej zamontowaniu uszczelnimy przed wodą. Obudowa wyposażona jest w grzałkę zasilaną napięciem 12 V, dzięki temu możemy wykorzystać wspólny zasilacz dla kamery i grzałki. Grzałka umieszczona w pobliżu obiektywu zapobiega zaparowaniu szybki lub samego obiektywu w momencie spadku temperatury na zewnątrz. Wilgoć zawarta w obudowie zamienia się w parę wodną i w przypadku niskich temperatur na zewnątrz osiada na ściankach obudowy i szklanych elementach.

Zewnętrzna kamerka wi-fi

Kamera mimo że jest to tania kamera internetowa i nie ma rewelacyjnych parametrów ma za zadanie monitorować ruch na parkingu zza budynkiem. Praktycznie ma tylko sygnalizować czy jakiś pojazd podjechał do rampy w celu załadunku więc nie jest tu potrzebna żadna rewelacyjna rozdzielczość. Zasilanie kamery następuje przez zasilacz 12 v umieszczony razem z kamera w obudowie. Teraz trzeba jedynie dostarczyć zasilanie 230v do samej obudowy. problem rozwiązano doprowadzając przewód zasilający od lampy z czujnikiem ruchu umieszczonego w pobliżu przyszłej lokalizacji kamer. Z racji że jest to tania kamera internetowa która nie posiada ona doświetlenia podczerwienią obecność po sąsiedzku lampy halogenowej z czujnikiem ruchu jest bardzo mile widziany.

Kamera posiada własne oprogramowanie i wtyczki activex do zainstalowania w systemie windows. Podgląd z kamery jest realizowany za pomocą przeglądarki internetowej IE lub Firefox. Z kamera łączymy się wpisując w pasku adresu IP kamery, następnie po podaniu prawidłowego loginu i hasła możemy się cieszyć z podglądu online. Dodatkowym atutem jest także możliwość podglądu obrazu za pośrednictwem telefonu komórkowego który wyposażony jest w łączność wifi

domofony
wideodomofony
anteny
cctv

Custom [strong]Sidebar[/strong]

Aenean convallis sapien nulla, et pretium dui luctus sed. Suspendisse lobortis est nibh, vel viverra libero lobortis sit amet. Vivamus pharetra pulvinar leo ut commodo. Maecenas dictum magna id risus fringilla, et ornare lorem consequat. Sed neque lorem, cursus in odio vitae, varius lobortis tortor. Maecenas sit amet orci leo. Vivamus nec sapien non nisi commodo aliquet. Nulla non dictum odio, vitae iaculis libero. Nulla eget pellentesque urna. Nullam scelerisque eros leo, quis sagittis dui suscipit sed. Vestibulum ante ipsum primis in faucibus orci luctus et ultrices posuere cubilia Curae; Pellentesque eleifend dolor quis feugiat porta. Morbi et nulla hendrerit, tincidunt libero in, molestie nibh.

Footer Sidebar 2

Quisque mattis molestie quam, ac ornare purus dapibus vel. Vestibulum sollicitudin tincidunt nibh eget pharetra. Donec interdum velit massa, tincidunt aliquam eros vestibulum eu. Sed imperdiet nisl vulputate justo lobortis posuere. Ut fermentum bibendum tortor eget tempor. Curabitur sed enim eu lorem pretium semper. Duis id dignissim magna.
Montaż i naprawa anten satelitarnych i DVB-T, domofonów, telewizja przemysłowa