Montaż zbiorczej instalacji antenowej w Pałacu w Rybnej

Zbiorcza instalacja telewizyjna w pałacu w Rybnej

Pałac w Rybnej (nazywany również pałacem Warkoczów) – pałac znajdujący się w Rybnej, dzielnicy Tarnowskich Gór.

Został wzniesiony w 1796 roku z inicjatywy rodziny Warkoczów, a następnie w 1829 przeszedł w ręce rodziny Chrząszczewskich. Po krótkim czasie pałac znalazł się w posiadaniu rodziny Kosickich (von Koschützki), która lekko go przebudowała. W ich władaniu znajdował się aż do 1922 roku. Od 1935 pałac był siedzibą Związku Strzeleckiego. W czasie II wojny światowej pałac przeszedł w ręce rodu Henckel von Donnersmarck, gdzie przechowywali swoje dokumenty. Po roku 1945 w pałacu znajdowały się mieszkania komunalne.

Detal architektoniczny nad głównym wejściem

W latach 1974–80 został odbudowany zgodnie z pierwowzorem. W 1983 roku władze miasta Tarnowskie Góry przekazały odrestaurowany pałac Stowarzyszeniu Polskich Artystów Muzyków, a w nim samym utworzono Dom Pracy Twórczej. Od 1998 roku pałac w Rybnej działa jako spółka, której jedynym udziałowcem jest gmina Tarnowskie Góry. Na początku 2010 roku zaś została wykonana gruntowna renowacja elewacji pałacu. Obecnie Pałac w Rybnej prowadzi działalność gastronomiczno-hotelarską, włącznie z organizacją przyjęć okolicznościowych, w tym wesel, bankietów firmowych oraz biznesowych. Ponadto Pałac w Rybnej prowadzi działalność kulturalną – w szczególności organizując koncerty muzyki klasycznej oraz wystawy i spotkania z twórcami.

Wybudowany w stylu późnobarokowym na co wskazuje wysoki mansardowy dach oraz klasycystycznym (elewacja frontowa z wysuniętym ryzalitem i trójkątnym naczółkiem). Pałac jest otoczony parkiem z kamiennymi zabudowaniami gospodarczymi oraz kilkusetletnimi dębami stanowiącymi pomniki przyrody.

Źródło wikipedia.org

Pałac po remoncie miał poprowadzone kable koncentryczne, teraz należało zamontować system antenowy na multiswitchu.

 

Zbiorcza instalacja telewizyjna w pałacu w Rybnej

Na pałacu zainstalowana była stara czasza satelitarna która była uszkodzona.

Zbiorcza instalacja telewizyjna w pałacu w Rybnej

Zbiorcza instalacja telewizyjna w pałacu w Rybnej

Zbiorcza instalacja telewizyjna w pałacu w Rybnej

W Pałacu zainstalowano nową aluminiową czaszę satelitarną 120 cm, by ją zamocować należało przerobić i wzmocnić uchwyt kominowy. Na czaszy zainstalowano 2 konwertery dla satelita HotBird oraz Astra, po przedłużeniu masztu zainstalowano także antenę do odbioru naziemnego TELEVES. Na dzień dzisiejszy z anteny naziemnej uzyskano 6 programów analogowych   oraz 29  DVB-T z polskiego, słowackiego oraz czeskiego multiplexu.

Zbiorcza instalacja telewizyjna w pałacu w Rybnej

Zbiorcza instalacja telewizyjna w pałacu w Rybnej

Instalacje wykonano na multiswitchu marki Televes z aktywnym torem anteny naziemnej. Całość zamknięto w metalowej szafie zabezpieczając instalacje przed dostępem osób trzecich.

Podziel się na:
 • Facebook
 • Google Bookmarks
 • Dodaj do ulubionych
 • Drukuj
 • Gadu-Gadu Live
 • PDF
 • RSS
 • Twitter
 • Ulubione
 • Wykop
 • Śledzik

Zostaw komentarz

Imię:

E-Mail :

Komentarz :

domofony
wideodomofony
anteny
cctv

Szukaj

Montaż i naprawa anten satelitarnych i DVB-T, domofonów, telewizja przemysłowa