Ustawianie anteny satelitarnej.

Samodzielne ustawianie anteny satelitarnej nie jest wcale takie trudne. Fakt ze mając do dyspozycji miernik satelitarny robi się to o wiele przyjemniej ale miernik to duży wydatek. Ustawienie anteny satelitarnej wymaga trochę cierpliwości, warto także zaopatrzyć się w podstawowe narzędzia. Jak złożyć antenę satelitarną opisywałem tutaj

ustawianie anteny satelitarnej

Do zamocowania anteny mamy do wyboru na rynku wiele uchwytów i masztów. Należy pamiętać że antena satelitarna to spory kawałek metalu lub tworzywa który waży parę kilogramów a jej powierzchnia stawia duży opór podczas wietrznych dni.  Do mocowania uchwytów dla anteny polecam kołki rozporowe  minimum 12x60mm. Nie należy liczyć na to że jakoś to będzie, każdy kołek powinien pewnie trzymać się w mocowanym murze.

 

Płatne telewizje  Polsat, Telewizja N, Cyfra + korzystają z satelity HotBird i właśnie dla tego satelity najczęściej wykonuje się ustawianie anteny satelitarnej. Satelita HotBird na orbicie ma pozycję 13E więc  naszą antenę musimy skierować w kierunku południowym, można się wspomagać kompasem, pozycją słońca lub mchem na drzewach 🙂  Jeżeli nie mamy telewizora w zasięgi wzroku podczas ustawiania anteny musimy się wtedy posiłkować drugą osoba która będzie na przekazywała informacje o efekcie naszych wysiłków. Do ustawiania anteny przydałby się chociażby wskaźnik satfinder, wychylająca się wskazówka i sygnał dźwiękowy informuje nas że mamy sygnał z jakiegoś satelity, jego identyfikacje przeprowadzimy potem na tunerze satelitarnym. Każdy tuner satelitarny posiada funkcje instalacyjną w postaci wskaźnika sygnału. Dzięki tej funkcji możemy także wykonać ustawianie anteny satelitarnej. Należy pamiętać że po każdym ruchu anteny należy chwilkę odczekać na reakcję wskaźnika na ekranie telewizora. W przypadku odbiory programów HD precyzja ustawienia anteny jest zdecydowanie większa, ważnym także jest kąt obrócenia konwertera.

Ustawianie anteny satelitarnej także jest łatwiejsze gdy posiłkujemy się kalkulatorami. Kliknij w  Kalkulator Sat aby pobrać kalkulator do obliczenia kąta elewacji i azymutu oraz skosu konwertera. Program w języku angielskim, ale jego obsługa jest intuicyjnie prosta. W programie należy podać swoją szerokość i wysokość geograficzną w której montujemy antenę oraz wybrać satelitę. Gdy nie czujesz się na siłach zawsze pozostaje Ci pomocny monter anten 🙂

domofony
wideodomofony
anteny
cctv

Custom [strong]Sidebar[/strong]

Aenean convallis sapien nulla, et pretium dui luctus sed. Suspendisse lobortis est nibh, vel viverra libero lobortis sit amet. Vivamus pharetra pulvinar leo ut commodo. Maecenas dictum magna id risus fringilla, et ornare lorem consequat. Sed neque lorem, cursus in odio vitae, varius lobortis tortor. Maecenas sit amet orci leo. Vivamus nec sapien non nisi commodo aliquet. Nulla non dictum odio, vitae iaculis libero. Nulla eget pellentesque urna. Nullam scelerisque eros leo, quis sagittis dui suscipit sed. Vestibulum ante ipsum primis in faucibus orci luctus et ultrices posuere cubilia Curae; Pellentesque eleifend dolor quis feugiat porta. Morbi et nulla hendrerit, tincidunt libero in, molestie nibh.

Footer Sidebar 2

Quisque mattis molestie quam, ac ornare purus dapibus vel. Vestibulum sollicitudin tincidunt nibh eget pharetra. Donec interdum velit massa, tincidunt aliquam eros vestibulum eu. Sed imperdiet nisl vulputate justo lobortis posuere. Ut fermentum bibendum tortor eget tempor. Curabitur sed enim eu lorem pretium semper. Duis id dignissim magna.
Montaż i naprawa anten satelitarnych i DVB-T, domofonów, telewizja przemysłowa