Domofon cyfrowy montaż w Dąbrowie Górniczej.

cyfrowy montaż, modernizacja analogowego domofonu w Dąbrowie Górniczej

, a dokładnie modernizacja instalacji  domofonu analogowego na domofon cyfrowy w Dąbrowie Górniczej została wykonana na zlecenie Wspólnoty Mieszkaniowej w 3 klatkach schodowych. W budynkach istniały stare instalacje domofonowe , lecz już nie działały od dłuższego czasu. Zastosowano domofon cyfrowy marki Elfon seria Optima z czytnikiem kluczy rfid. Jest to sprawdzona jednostka zamontowana przez naszą firmę już wielokrotnie na obiektach jedno i wielorodzinnych.

Domofon analogowy

Domofon cyfrowy zapewnia komfortowy dostęp do klatki schodowe, poufność rozmów, oraz obniża koszty eksploatacji dzięki zastosowaniu kluczy rfid. W systemie analogowym otwieranie drzwi następowało przez zwolnienie elektrozaczepu z mieszkania lub otwarciem zamka drzwi kluczem mechanicznym. Domofon cyfrowy pozwala na dodatkowe funkcje otwierania kodem i kluczem elektronicznym. Wkładka zamka nie jest już tak nadmiernie eksploatowana jak przy domofonie analogowym.

Montaż domofonu cyfrowego rozpoczęto od demontażu  starej kasety analogowej. Budynek był świeżo po remoncie wiec prace należało wykonywać bardzo starannie by nie naruszyć świeżej elewacji. Niestety często dopiero w trakcie remontu lub po jego zakończeniu inwestor przypomina sobie o konieczności wymiany co nie ułatwia cały późniejszy montaż.

Domofon cyfrowy montaż

Aby zapobiec ewentualnym uszkodzeniom zabezpieczono elewację taśmą ochronną.  Otwór po starej kasecie domofonu analogowego na szczęście na wysokość był mniejszy co dawało nadzieję ze nowa kaseta zostanie zamontowana bez śladu interwencji.

Domofon cyfrowy montaż kasety

Otwór pod kasetę domofonu cyfrowego oraz listę lokatorów należało powiększyć by idealnie spasowała się do elewacji budynku. potem małe podkucie na głębokość i wszystko jest idealnie pasuje.

Domofon cyfrowy montaż kasety

Kaseta i lista lokatorów zostają zakotwione do ściany, wcześniej zostają przedłużone oraz wyselekcjonowane pary przewodów o jak najlepszych parametrach elektrycznych.

Domofon cyfrowy Elfon Optima z listą lokatorów.

W następnym etapie robót domofon został podłączony do sieci elektrycznej oraz do pionów w budynku. W mieszkaniach wymieniono stare unifony analogowe na nowoczesne sprawdzone unifony cyfrowe firmy Wekta model TK7. Lokatorom rozdano kody wejściowe oraz wcześniej wprogramowane do kasety breloki rfid. Pozostała tylko mała kosmetyka i sprzątanie i testowanie instalacji.

Domofon cyfrowy Dąbrowa Górnicza

Domofon cyfrowy Dąbrowa Górnicza

Domofon cyfrowy Dąbrowa Górnicza

Domofon cyfrowy Dąbrowa Górnicza

 

 

Podziel się na:
 • Facebook
 • Google Bookmarks
 • Dodaj do ulubionych
 • Drukuj
 • Gadu-Gadu Live
 • PDF
 • RSS
 • Twitter
 • Ulubione
 • Wykop
 • Śledzik
domofony
wideodomofony
anteny
cctv

Szukaj

Montaż i naprawa anten satelitarnych i DVB-T, domofonów, telewizja przemysłowa